26. KOLO FC ŽĎAS N. S. "B" : FK ŽELEZÁRNY ŠTĚPÁNOV / 2:3

15.06.2013 19:42

Postupové šance zhasly. Křoví ani Štěpánov se do krajského přeboru nepodívají. Definitivní verdikt přineslo 26. kolo I. A třídy, ve kterém Přibyslav vyhrála v Želetavě a před posledním kolem už ji nemůže nikdo předstihnout. Tři body ze Žďáru tak jsou Štěpánovu jen k poskočení na stříbrný stupínek. Hra ve velkém vedru prospívala hostům, kteří přijeli jen s jedním hráčem na střídání trenérem Jílkem. Ve 14. minutě se po rohovém kopu a dvojnásobném nedůrazu Žďáru prosadil Buček. Naprosto shodná situace se opakovala i ve 28. minutě, 0:2. Poté vystrčili růžky i domácí. Třetiligový snajpr Pohanka nastřelil břevno, v dalších nadějných pozicích střílel vedle. „Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme zvrátit výsledek. Posílili jsme ofenzivu, jenže hned jsme po selhání stoperů inkasovali potřetí," štvalo trenéra Pavla Kubiše. Šikula si s nájezdem hravě poradil a zvýšil na 0:3. Debakl mohl potrhnout Vrzal, který nastřelil krásnou ranou z 25 metrů břevno. Poté už domácí vsadili vše na útok. Nedvěda vychytal Hlavoněk, Vrzal zahrál ve vápně rukou, penalta se nepískala. Tlak domácích sílil. Zodpovědně bránící Štěpánov skvěle organizovaný Kovalchukem, však odolával. Změna přišla po rychlé kombinační akci, na jejímž konci byl Pohanka. Tři minuty před koncem snížil na rozdíl jednoho gólu Zábranský. Víc už Žďár nestihl. „Štěpánov předvedl chytrý výkon. My jsme hráli jen posledních deset minut a to se pak těžko vyhrává," povzdechl si domácí kouč Pavel Kubiš. Góly: 79. Pohanka, 87. Zábranský - 14. a 28. Buček, 47. Šikula. Rozhodčí: Müller. ŽK: 2:1. Diváci: 180. Poločas: 0:2. Štěpánov: Hlavoněk - Jan Veselský, Buček, Plíhal, Neudecker - Jakub Veselský, Kovalchuk, Vrzal, Haraptso - Kutnyk, Šikula (82. Jílek).