25. kolo FC ŽĎAS N. S. "B" : FK ŽELEZÁRNY ŠTĚPÁNOV / 4:2 (2:2)

08.06.2014 08:42

V prvním poločase překvapivě dominoval Štěpánov. Už v 1. minutě mohl být domácí Machatka rád, že ho sudí po zbytečném zahrávání si nevyloučil. V 10. minutě Žďárští předvedli luxusní kombinaci, na jejímž konci se ocitl Filippi, 1:0. Hosté však byli i nadále lepší, Žďár jejich svižnému pohybu ve vedru nestačil. Přesto mohl skórovat Jun. V 35. minutě se Štěpánov konečně dočkal. Jelínek uklouznul, Neudecker si zaběhl do volného prostoru a prostřelil Pinkavu. Smolný gól zanechal na domácích stopy. Po složité rozehrávce dokonal rychlý obrat po tristní malé domů Kutnyk, 1:2. Ještě hůř mohlo být ve 40. minutě, kdy Kutnykovu bombu pod břevno vytáhl nádherným zákrokem Pinkava nad. V závěru půle vyšel Žďáru presink, Russ potáhl míč a křižnou střelou vyrovnal. „Děkuji všem svatým, že půlka skončila remízou. Štěpánov nás přehrával," oddychl si kormidelník Žďasu Pavel Kubiš.

Po přestávce už hosté tak aktivní nebyli. Po rohovém kopu mohl Machatka hlavou otočit výsledek, proti byl gólman Bureš. Rozhodnutí přinesla 66. minuta, kdy Landsman hezkou dlouhou přihrávkou oslovil Russe, který posunul balon Filippimu, a ten z otočky poslal FC Žďas znovu do čela soutěže. Definitivní jistotu dal domácím Nedvěd gólem na 4:2. „Šlo o těžce vybojované vítězství, vážím si ho. Štěpánov je velmi dobrý soupeř a ve Žďáře to opět potvrdil. Ve druhé půli už ale neměl tolik fyzických sil, přesto bojoval do posledních minut," uvedl Kubiš.

Góly: 10. a 66. Filippi, 44. Russ, 82. Nedvěd – 35. Neudecker, 37. Kutnyk.

Rozhodčí: Příkazský.