21. KOLO FK ŽELEZÁRNY ŠTĚPÁNOV : RANTÍŘOV / 1:4 (2:0)

12.05.2013 08:28

Domácí odehráli smolný zápas, v němž měli optickou převahu, ale góly dával soupeř.

Ten první padl po závaru, kdy ve skrumáži gólman neudržel míč, ten se dostal na levou stranu k Vaňkovi, který ho uklidil do sítě. Podobná situace se opakovala ve 34. minutě, po skrumáži se z gólové dorážky radoval Vaňkát.

Sotva stihl aspirant postupu vstřebat všechny poločasové pokyny, vzaly naděje Štěpánova za své. Po faulu Kovalchuka se kopala penalta, s níž si poradil Kavka, 0:3. Domácí sice po důrazu Jana Veselského snížili Šikulou, ale víc branek už nepřidali. Naopak na druhé straně se po ojedinělé střele trefil pěknou ranou k tyči znovu Vaňkát. „Rantířovu zachytal brankář Tvrdý a bez gólů se zkrátka vyhrát nedá, proto si hosté po právu odvezli tři body," uznal kormidelník Štěpánova Ivo Jílek.

Góly: 65. Šikula - 9. Vaněk, 34. a 78. Vaňkát, 49. Kavka (PK).
Rozhodčí: P. Rosický.